Grzechotki z butelek

Drodzy Rodzice, zapraszam do wspólnej zabawy 🙂

1. Włączmy dzieciom piosenkę Idzie do nas wiosna i pozwólmy im swobodnie do niej zatańczyć. Jeśli pamiętają tekst oczywiście mogą wspólnie z nagraniem – zaśpiewać. 🙂

2. Dziś chciałabym abyście spróbowali wykonać proste grzechotki – wystarczy pusta butelka, pudełko lub inny przedmiot, który zamkniemy i np. ryż, groch lub inne ziarna. Dzieci wsypują nasiona do naszego pudełka i szczelnie zamykają. Oczywiście taką butelkę czy pojemnik można przyozdobić, wycinając różne kształty z papieru i przyklejając do opakowania. Dzieci potrząsają butelkami z ziarnami i słuchają, jakie dźwięki wydają powstałe grzechotki. Zapraszam do akompaniowania piosenki Idzie do nas wiosna przy pomocy wykonanych grzechotek. 🙂

3. Zabawa muzyczno-ruchowa Nauka latania.
Włączmy dzieciom utwór muzyczny Wiosna  A. Vivaldiego.  Podczas słuchania pozwólmy dzieciom pobiegać po pokoju, machając rękami jak skrzydłami. Po chwili za pauzujmy Utwór. Na przerwę w muzyce dzieci przykucają i odpoczywają. Na ponowny dźwięk muzyki podrywają się do lotu.

4. Masażyk relaksacyjny Podmuch wiosny

Włączmy sobie odgłosy wiosny. Posadźmy dzieci sobie na kolanach, przed niby lub po prostu w wygodnej pozycji lub plecami do nas. Podczas odtwarzania muzyki dzieci wykonują dowolne ruchy na plecach partnera (głaszczą, delikatnie stukają itp.). Następnie dochodzi do zamiany ról. Masażyk można wykonać wspólnie z rodzeństwem. 😉

życzymy wszystkim miłej zabawy, pozdrawiamy serdecznie p. Paulinka i p. Violetka