Jestem Polakiem

Dzień dobry moi mili rodzice i dzieci, bawcie się dobrze, dbajcie o siebie.  Dzisiaj pokazujemy dzieciom mapę Polski. Rozmawiamy o kształcie, co tam jest zaznaczone. Przeliczamy wspólnie z dziećmi ile jest miast. Dziecko w zakresie dostępnym dla siebie, liczymy duże miasta (rodzice) i małe miasteczka ,wodzimy palcem po mapie. Szukamy na (You Tube ) piosenki pt: Jestem Polakiem, słuchamy, rozmawiamy o słowach, uczymy swoje pociechy w miarę możliwości  na pamięć . Piosenka niech towarzyszy cały dzień, tydzień itd. Bawimy się w pantomimę przy piosence, używamy rekwizytów, przedstawiamy teatr itd. Potem rodzic mówi do dziecka zdanie „ Jestem Polakiem  bo… a zadaniem dziecka jest uzupełnienie zdania. Dorośli nagrywają dyktafonem, zapisują na komputerze, własnoręcznie itd. Na zakończenie proponuję znaleźć w Internecie wykropkowaną mapę Polski albo stworzyć samemu, jak wyobraźnia podpowiada. Zadaniem dziecka jest połączenie kropek. Można wspólnie też stworzyć mapę Polski z różnych dostępnych w domu materiałów.

Do widzenia, pa pani Beatka