Kolorowy świat – 14.04.2021

1.  Karta pracy, cz. 4, nr 3. − Obejrzyjcie pary obrazków. Wskażcie te obrazki, na których są przedstawione

2. Ćwiczenia poranne

3. Zabawa muzyczno-ruchowa Segregujemy śmieci. Kartonowe skrzynki w kolorach: żółtym, zielonym, niebieskim,

W trzech miejscach są ustawione kartonowe skrzynki w trzech kolorach: zielonym, niebieskim, żółtym. Na hasło Segregacja, dzieci podbiegają do wybranych skrzynek, zgodnie z kolorami opasek. Na mocne klaśniecie recytują tekst Bożeny Formy: Kolory kontenerów wszyscy dobrze znamy, segregujemy śmieci, do nich je wrzucamy: do żółtego butelki, szkło do zielonego, gazety i kartony zawsze do niebieskiego.

4. Karta pracy, cz. 4, nr 4. − Narysujcie dom wraz z otoczeniem, w jakim chcielibyście mieszkać. − Rysujcie po śladzie drogi biedronki do listka.

5. Nauka piosenki- Świat od nas zależy – podkład muzyczny – Najpiękniejsze piosenki – Podkłady muzyczne – Karaoke (jangok.pl)

Kochanie złóż parasol
Zobacz jaki dzień,
świat uśmiecha się.
Czuć zapach kwiatów,
wysoko ptaki niesie wiatr.
Nie wiele tak przecież chcę,
ale ktoś musi dbać o ten świat.
Może ja!

Dzień, dzień, ucieka czas.
Świat, świat, od nas zależy.
Dzień, dzień i wiele lat.
Teraz wiem co mogę stracić.

Nie czekaj szkoda czasu
Ziemia domem jest,
łączy milion serc.
Zacznij od siebie,
naprawdę możesz zrobić coś.
Ratować ziemię może każdy kto chce każdy z nas.
Mogę ja!

Dzień, dzień, ucieka czas…