Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek – zabawy w grupie I i II

Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta… Dzień Postaci z Bajek przypada na 5 listopada i  jest to dzień urodzin Walta Disney’a.

My nauczyciele co roku zastanawiamy się co przygotować na ten magiczny, bajkowy dzień by przedszkolaki były zaciekawione. Chętne dzieci przebrały się w tym dniu za ulubioną postać z dowolnej bajki. Nie zabrakło więc: księżniczek Elz, Myszek Miki, Superbohaterów, Śpiących Królewn i wielu innych bajkowych postaci. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnych pląsów na sali. Nie zabrakło zabaw tanecznych oczywiście przy piosenkach znanych z bajek a na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną na temat „Moja ulubiona bajka”.

Paulina Kląskała