Poruszajmy się

1. Zabawa twórcza Ptaki z figur.

– dziecko układa z klocków w kształcie figur geometrycznych wymyślone przez siebie ptaki.

2. Karta pracy, cz. 3, s. 63.

– Opowiadanie historyjki o wildze. Rysowanie po śladzie drogi kukułki do gniazda wilgi. Odpowiadanie na pytanie o gniazdo kukułki.

3. Karta pracy, cz. 3, s. 64.

Kolorowanie rysunku czajki według wzoru. Rysowanie jajek w każdym polu tak, żeby wszędzie było ich po dziesięć.

4. Ćwiczenia gimnastyczne

Rozwijanie świadomości własnego ciała.

·         Wirujący bączek – dzieci ślizgają się w kółko na brzuchu, a następnie na plecach.

·         Chowamy się – w siadzie, przyciągają kolana do głowy, chowają głowy; rozprostowują się do pozycji leżącej.

·         Gorąca podłoga – biegają z wysokim unoszeniem kolan.

·         Na szczudłach – chodzą na sztywnych nogach.

·          Ugniatamy podłogę – w leżeniu na plecach, wciskają wszystkie części ciała w podłogę. Zdobywanie pewności siebie i poczucia bezpieczeństwa w otoczeniu.

5. Zabawa ruchowa Wróbelki i kot.

Dzieci są wróbelkami. Swobodnie biegają po wyznaczonym miejscu, machając rękami jak skrzydłami. Na hasło: Idzie kot, dzieci jak najszybciej muszą przykucnąć w wyznaczonym miejscu.

6. Utrwalanie pierwszej zwrotki i refrenu piosenki Wołanie wiosny. Nauka kolejnych zwrotek. (piosenka jest dostępna do odsłuchania na stronie MAC edukacja /mac akademia/piosenki i utwory)

7. Zabawy ruchowe dla dzieci

Najpierw skłon