Święta tuż, tuż…. gr I – warsztaty florystyczne z babcią

Boże narodzenie oczekiwane z niecierpliwością i radością. Przeżywane jest jako okazja do przebywania razem, do obdarowywania siebie nawzajem, czasami do ponownego odkrywania czaru dzieciństwa i związku z przeszłością oraz jako okazja do refleksji nad uniwersalnymi wartościami dobra, miłości, szacunku.

Z tej okazji babcia mojej wychowanki zaproponowała wspólne wykonywanie z dziećmi stroików świątecznych, jako jednych z licznych zwyczajów bożonarodzeniowych. Wielka radość tworzenia i układania samodzielnie swoich dekoracji spowodowała, że dzieci poczuły się ważne. Babcia mogła podzielić się z dziećmi doświadczeniem i swoją wrażliwością estetyczną. Otrzymała w podziękowaniu szczery uśmiech, uściski dzieci i  własnoręcznie wykonaną kartkę.

Beata Wysoczańska