Tor przeszkód

Dzień dobry moi drodzy rodzice i dzieci, dbajcie o siebie, bawcie się dobrze. Dzisiaj bawimy się w tor przeszkód. Zanim to nastąpi to proponuję łatwe ćwiczenia na kocu, macie rozluźniające (własne pomysły, You Tube). Potem rodzice z dzieckiem gromadzą różne przedmioty (np. krzesełka, stolik, szal, guma, skakanka, klocki, to co jest dostępne w domu itp.). Opiekunowie układają tor i pokazują jak go przejść a dziecko bawi się ile razy zechce. Miejscem tej zabawy może być również ogródek i dostępne w ogródku przedmioty. Wspaniałą propozycją jest zabawa w jazdę na deskorolce, pływanie, wspinanie itd (na niby). Ważne jest aby się dobrze bawić. Następnie relaks przy  ulubionej muzyce. Jeśli dziecko ma ochotę to rysujemy mu na górze kartce  piłki (1,2,3 itp) a zadaniem dziecka jest narysowanie tyle samo pod spodem, wspólne przeliczanie itp. Dla chętnych dzieci to wykonanie rowerka. Potrzebne będą: dwie małe albo duże pokrywki okrągłe po serkach itd., patyczki, kubeczek po jogurcie, sznurek, klej itp. (pomysł na You Tube).

Do zobaczenia, pa Pani Beatka.