Zabawy z wodą – gr V

Woda potrzebna jest do życia roślinom, zwierzętom i ludziom, tyle wiemy wszyscy. Co jeszcze wiemy o wodzie? Dziś poznaliśmy jej właściwości fizyczne, a także dowiedzieliśmy się jak krąży w przyrodzie. Sprawdzaliśmy co w niej pływa, a co tonie i jak niewiele trzeba, żeby została zanieczyszczona. Dlatego wiemy też, że trzeba ją chronić
i oszczędzać.

Woda, którą wykorzystaliśmy w dzisiejszych doświadczeniach, posłużyła nam też do zabawy „Podaj dalej”, podczas której przelewaliśmy ją ostrożnie, żeby nie uronić ani kropelki, a potem jeszcze do zabawy plastycznej „Malowanie plamą”.

Każda plama to tajemnica, co się w niej ukrywa, co w niej widzi każdy z nas …

Wszyscy dzieci i dorośli mogą się tak bawić, coś dorysować, coś dokleić, albo też wymyślić własną historię na temat powstałego dzieła. Dobrej zabawy na deszczowe dni.

                                                                                               Małgorzata  Dąbrowska