Zadania dla dzieci

Witam serdecznie dzieci uczęszczające na zajęcia logopedyczne!

1. Ćwiczenie dla dzieci, które poprawnie wymawiają ,, ż’’ w sylabach. Zaczynamy utrwalać wymowę głoski ,,ż’’ w wyrazach – Rodzic czyta, dziecko powtarza.

Żaba, żal, żaglówka, rzadki, żakiet, żarówka, żołędzie, rzodkiewka, rzeka, żółty, żółw, żuk, żyto, żyletka, żyrafa, żyrandol, żona, żołądek, żółtko, rzepa, rzemień, żyła, rząd, żądło, plaża, bażant, jarzyny, marzenie, orzechy, morze, warzywa, korzeń, jarzębina, pożar, kożuch, nożyk, róża, burza, duży

2. Ciąg dalszy ćwiczeń utrwalających wymowę głoski ,, r ’’: rodzic czyta wyrazy dziecko powtarza.

chrapka, chryzantema, chrupki, chrust, chrobot, schron, schronisko

mrowiska, mrówka, mróz, zmrok,

fragment, framuga, frytki, fryzura, wróg, wrotki, skowronek, powrót

środa, śruba, średnik, średnica, ośrodek,

źrebak, źrenica, źródło, sroka, srebro, zrywa, wzrok,

3. Utrwalamy wymowę głoski ,,s’’ w parach wyrazów: rodzic czyta dziecko powtarza :

Słaby słuch                                  składany stół

Stan skupienia                             stugłowy smok

Spokojny sen                               sypki piasek

Sypki piasek                               sucha fosa

Stalowy most                               słoń indyjski

Syk gąsek                                     solone mięso

4. Praca rodzica z dzieckiem. Możemy wydrukować kartę, wyciąć wyrazy, wybrać kolory do łączenia linii, rozpoznać elementy na rysunku i wkleić brakujące słowa ,, Czyje są?’’ Dziecko koloruje cały rysunek.

pozdrawiam serdecznie, pani Ewa