Bal u Pani Jesieni – gr III

Za co lubimy jesień?

Za słodkie jeżyny w lesie.

Za nitki babiego lata,

jarzębin czerwone kiście.

Żołędzie, szyszki, kasztany,

za rdzawe i złote liście.

Hanna Zdzitowiecka

Przedszkolaki z grupy III wzięły dziś udział w balu na cześć Pani Jesieni. Oprócz zabaw ruchowych przeliczaliśmy kasztany, żołędzie oraz liście, przypominaliśmy sobie nazwy kolorów po angielsku czy chodziliśmy po sensorycznej jesiennej ścieżce. Dzieci opowiadały co kojarzy im się z jesienią oraz co najbardziej w niej lubią. Dzięki uprzejmości rodziców mogliśmy przygotować też jesienny poczęstunek – ciasta przygotowane z jesiennych owoców i warzyw. Do tego wszystkiego próbowaliśmy pysznego soku jabłkowego. Wykonaliśmy również wieńce jesienne, które mogą ozdobić pokoje dzieci. Dzień uważamy za bardzo udany. 🙂

Paulina Kotwin