Centrum szkolenia psów – gr. V

„Pies jest jedyną istotą na świecie, która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie”
Billings
W środę, 2 października, dzieci z grupy V wybrały się  na wycieczkę do Centrum Szkolenia Psów „CYWIL” w Lubinie. Na terenie szkółki odbyły się zajęcia edukacyjne prowadzone przez panią Ewę Koselską. Głównym celem spotkania było kształtowanie u dzieci właściwego postępowania ze zwierzętami, a także kształtowanie postawy szacunku i empatii wobec zwierząt. Dzieci dowiedziały się o pochodzeniu psa i jego historii udomowienia. Edukator opowiadał o psich bohaterach jak również jaką ważną i przydatną rolę odgrywa pies w służbie człowieka. Dzieci przypomniały sobie bezpieczne pozycje „żółwia” i „drzewa” w przypadku spotkania z agresywnym psem.
Na zakończenie nie zabrakło zasad bezpiecznego kontaktu z psem.
Dzieci z uwagą słuchały ciekawostek na temat psów oraz wykazały się dużą wiedzą własną w tym temacie.
Marzena Wacowska-Chałoń