Co robimy w dzień, co robimy w nocy?

Dzień dobry moi kochani rodzice i dzieci,  bawcie się dobrze, dbajcie o siebie. Dzisiaj poznamy zjawisko dnia i nocy (na You Tube, książki, płytoteka domowa). Omawiamy  w prosty sposób zjawisko dnia i nocy na podstawie filmu edukacyjnego itp. Rozmawiamy z dziećmi na temat „Co robimy w dzień a co robimy nocy?, dz starają się odpowiedzieć, można zabawić się w pantomimę. Bawimy się w zabawę pt „Niebo pełne gwiazd” np. dzieci w pozycji stojącej pokazują rączkami (ręce w górze) gwiazdy lub w pozycji leżącej na dywanie kocu itp. całym ciałem (pokazują gwiazdy). Potem bawimy się w „Statek kosmiczny” (opiekun wymyśla zadania dla statku) a dz naśladują odgłosy, ruchy itp. Jesteśmy dalej w kosmosie i bawimy się w „Echo” ale tym razem dzieci naśladują klaskanie opiekuna. Jeśli macie ochotę możecie wykonać robota np. z garnków niepotrzebnych naczyń i innych ciekawych przedmiotów, które macie w domu. Koniecznie zróbcie zdjęcia.

Całuski , do szybkiego zobaczenia pa pani Beatka