Co to jest teatr?

Witam was, bawcie się dobrze, dbajcie o siebie.

W tym tygodniu bawimy się w teatr. Dzisiaj  rozmawiamy z dziećmi o teatrze (co to jest teatr, z czym się kojarzy). W tym celu wykorzystujemy dwa krzesła, kije od miotły, mopa, obrus lub prześcieradło, firanę. Ustawiamy to wszystko tak aby przypominało teatr. Następnie gromadzimy lalki, misie, pacynki czy inne ciekawe przedmioty i przedstawiamy dzieciom krótką historyjkę, bajkę np. o myciu się, o przyjaźni itp. Można też użyć w tym celu własnych rąk. Wyszukujemy na You Tube piosenkę „Witajcie w naszej bajce” i bawimy się razem do piosenki np. w parach, pokazując gesty, itp. Na koniec wykonamy teatrzyk. Będą potrzebne: pudełko po butach lub tektura, papier, materiał, klej nożyczki, ostry nóż, patyczki do szaszłyków albo słomki. Najpierw wycinamy w tylnej części pudełka albo w tekturze otwór w kształcie kwadrata, malujemy albo oklejamy pudełko (robi to dziecko). Następnie wykonujemy postaci do ulubionej przez dzieci bajki. Rodzic rysuje i wycina a dziecko maluje kredkami. Gotowe  i bawimy się włączając swoją wyobraźnię. Pamiętajcie o zdjęciach, filmikach.

Kochani codziennie czytajcie dzieciom bajki. Do widzenia, pa pani Beatka