Czego potrzebują dzieci? – zadania na tydzień 1.06 – 5.06

Dzień Dziecka

Dzień dobry moi kochani rodzice i dzieci, dbajcie o siebie, bawcie się dobrze. Dzisiaj świętujemy razem z dziećmi. Przygotowanie: balony, lampiony, girlandy itp. Miejscem może być ogród, dom, działka itp. Wspólnie zawieszamy dekoracje. Zaczynamy od wywiadu z dzieckiem (przeobrażamy się w dziennikarzy) „Czego potrzebują dzieci?”, dziecko odpowiada, rodzic nagrywa. Wręczamy upominek dziecku. Bawimy się w „Odszukaj różnice i podobieństwa”. Dziecko porównuje siebie  z rodzeństwem, rodzicami, dziadkami – opiekunowie zapisują. Tańczymy do ulubionych piosenek. Jeśli dziecko ma ochotę to wykonuje swój portret według własnych pomysłów ( You Tube). Proponujemy zabawę „Co ja już potrafię?” – dziecko pokazuje gestem, mimiką itp. Ewentualnie wspólnie pieczemy, gotujemy.

Wspaniałych prezentów, spełnienia marzeń, pragnień, wakacji i podróży życzy pani Beatka.

Ulubione zabawy

Rozmawiamy z dzieckiem o jego ulubionych zabawach, ewentualnie „Kalambury”. Wspominamy swoje zabawy, porównujemy, pokazujemy dzieciom. Potem bawimy się dzieckiem w zaproponowaną zabawę. Oglądamy z  dzieckiem  na (You Tube) „Dzień dziecka” – czyta Anna Koszewska. Omawiamy wspólnie ten wierszyk. Proponujemy zabawę „Zgadnij o kim mówię ?”. Rodzic opisuje kogoś z rodziny a dziecko ma zadanie odpowiedzieć o kim mowa. Bawimy się do piosenki „Podajmy sobie ręce” (Internet, własny zbiór) lub ulubionej przez dzieck.

Prawa dzieci

Odszukujemy na (You Tube Mała Orkiestra) piosenkę o Prawach Dziecka. Słuchamy wspólnie z uwagą, rozmawiamy z dzieckiem o jego prawach. Drukujemy albo piszemy  te prawa, dziecko ozdabia wspólnie z rodzicami. Zawiesza prawa miejscu przez siebie wybranym. Wybieramy się z dzieckiem na codzienny spacer (mam nadzieję, że codziennie przebywacie na powietrzu?) Zwracamy uwagę na piękno przyrody ale też dźwięki, które są nieprzyjemne dla uszu a które przyjemne. Po przyjściu oczywiście pamiętamy o higienie i proponujemy dziecku wykonanie upominku dla kolegi, koleżanki według własnych pomysłów. Nagrywamy życzenia i udostępniamy w mediach społecznościowych, albo za pomocą poczty itp.

Zabawy z kolegami

Dzisiaj  proponuję zabawę Pt „Zabawy z kolegami”. Rozmawiamy  o ulubionych zabawach z kolegami. Potem dzieci pokazują te zabawy z użyciem sprzętu sportowego (rowerek, piłka, skakanki, gumy itd.) Rodzice próbują naśladować. Następnie bawimy się w zabawę „Kto to powiedział?” ( szukamy w Internecie nagrań ) albo wcześniej nagrywamy członków rodziny albo dzwonimy do kolegi, koleżanki dziecka. Bawimy się również w zabawę pt „Ukryte dzieci”. Dzieci kryją się pod kocem, w miejscu dostępnym, rodzic szuka. Szukamy odpowiednich ilustracji  albo zdjęć z przedszkola ze swoimi kolegami. Wspominamy.

Lubię mojego kolegę –koleżankę

Rozmawiamy ze swoimi pociechami „Lubię kolegę – koleżankę, bo…..” Zapisujemy, nagrywamy, udostępniamy przyjaciołom itp. Bawimy się z kolegami, koleżankami online, jeśli jest to możliwe za pomocą mediów społecznościowych (Skype, WhatsUp itp.) Proponujemy  pracę plastyczną „Moja koleżanka, Mój kolega” dowolną techniką .Wysyłamy koledze lub koleżance (media społecznościowe). Wirtualny spacer z koleżanką, kolegą i zabawy słowne w wydawanie różnych dźwięków.

Miłej zabawy na cały tydzień życzy pani Beatka