Drzewa wokół nas

Dzień dobry moi kochani rodzice i dzieci, bawcie się dobrze, dbajcie o siebie. Dzisiaj rozmawiamy z dziećmi (rodzice pytają) Dlaczego drzewko może być smutne, wesołe?, zapisujemy (rodzic) na komputerze, własnoręcznie. Potem zapraszam do zabawy pt „Smutne, wesołe drzewko”. Dziecko pokazuje emocje (wykorzystuje gest, mimikę itp.) Wykonujecie razem drzewko. Potrzebne będą: rolka po ręczniku papierowym, papierze, torba foliowa, bibuła, gazety, klej, mazaki, to co jest dostępne w domu. Rolkę malujemy, oklejamy – do wyboru, umieszczamy smutny lub wesoły uśmiech. Korona to będzie torba foliowa wetknięta w rolkę i gotowe. Jeśli dziecko ma ochotę, może wykonać cały las. Odszukujemy piosenkę pt „ Zielona planeta” (You Tube), tańczymy do niej  z wykonanym drzewkiem, przytulamy się . Wychodzimy na spacer, gdzie oglądamy wspólnie drzewa wokół nas, podajemy nazwę a dz zapamiętują. Po przyjściu dbamy o higienę. Rysujemy niedokończone proste drzewko a dzieci dorysowują części lub wyklejamy z papieru albo z plasteliny itp. Bawimy się wspólnie (rodzic mówi słowa a dz wykonuje ćwiczenia)

Drzewka

Drzewko małe, duże. Główka prosto, rączki w górze.

Rączka w prawo, rączka w lewo. Tak się w lesie chwieje drzewo.

Do szybkiego zobaczenia, pa pani Beatka .