Dyscypliny sportowe – rozwiązywanie zagadek

Dzień dobry moi drodzy rodzice i dzieci, dbajcie siebie, bawcie się dobrze. Dzisiaj zabawimy się w różne zagadki (dotykowe, obrazkowe, słowne, kalambury itp.) pt „Dyscypliny sportowe”. Dotykowe zagadki polegają na tym aby schować przedmioty do worka i dz sprawdza palcami, obrazkowe – pokazujemy część fotografii, ilustracji, słowne (You Tube lub własny pomysł), kalambury – używamy gestów. Radosnych chwil z bliskimi. Potem proponuję łatwe elementy jogi (You Tube) na macie, dywanie, kocyku albo inne ćwiczenia rozluźniające przy łagodnej muzyce. Muzyka płynie dalej a my przygotowujemy tacę, talerz, stół  lub inny dostępny w domu płaski przedmiot. Wysypujemy piasek albo sól, mąkę ,kaszę mannę i wspólnie rysujemy palcem, obydwiema dłońmi naraz, dziesięcioma palcami, dwoma itd. Cieszymy się z pięknego, słonecznego dnia. Jeśli dziecko ma ochotę, to powtarzamy rysowanie koła na kartce, tablicy, oknie w domu albo np. w ogrodzie czy  krótkim spacerze. Kto ma w domu dużą piłkę to ćwiczymy na piłce (You Tube).

Do zobaczenia, pa Pani Beatka.