Dzień Lasu – gr V

Idźmy leśną ścieżką cicho, cichuteńko,

może zobaczymy sarniątko z sarenką.

Może zobaczymy wiewióreczkę małą,

jak wesoło skacze z gałęzi na gałąź.

I niech nikt po lesie nie gwiżdże, nie woła

– może usłyszymy pukanie dzięcioła.

A może zaśpiewa między gałązkami

jakiś mały ptaszek, którego nie znamy.

I będzie nas witał wesołą piosenką,

tylko idźmy lasem cicho, cichuteńko.

Przedszkokaki z grupy V obchodziły Międzynarodowy Dzień Lasu, którego celem było podnoszenie świadomości dzieci na temat ogromnego znaczenia lasów dla prawidłowego funkcjonowania planety i jakości życia człowieka oraz propagowanie idei i działalności związanej z lasami. Ze względu na ogromne bogactwo, jakie daje nam las, jego walory i użyteczność, warto przybliżyć idee tego święta wszystkim uczestnikom procesu edukacyjnego. Dzień lasu to doskonała okazja aby opuścić salę przedszkolną i udać się do lasu. Podczas leśnego spaceru dzieci wykonały pracę plastyczną techniką Frotage, szukały darów lasu, spotkały wiewiórki oraz brały udział w pogadance na temat dbania o czystość w lesie. W drodze powrotnej nie zabrakło aktywności fizycznej. To był udany dzień 🙂

Agnieszka Klepaczek