Dzień Życzliwości – gr VI

Nie od dziś wiadomo, że dobre słowo, uśmiech na wagę złota jest. Chociaż jest to istotne nie tylko od święta, istnieje dzień, kiedy szczególnie się o tym pamięta. I w naszym przedszkolu dzieci o dniu życzliwości pamiętały, magiczne słowa i dobre czyny przez cały dzień królowały. Wszyscy też we wspólnej zabawie udział braliśmy, a na znak życzliwości serce dla kolegi wykonaliśmy. Pamiętajcie! Obcy czy przyjaciel – lepiej się poczuje, gdy mu ktoś na co dzień swoją dobroć ofiaruje. O życzliwości, uśmiechu i dobrym słowie starszaki pamiętają nie tylko od święta. W ramach projektu W drogę z przyjacielem dzieci wykonały kuferek dobrych słów. Codziennie odbywa się losowanie dobrego słowa, sentencji lub cytatu, które umilają nam dzień. Gdy komuś zdarza się gorszy dzień lub jest smutny, może wylosować sobie dodatkową sentencję i zabrać ze sobą do domu Warto być życzliwym 🙂

Marzena Wacowska – Chałoń