Gąsienica

Ćwiczenia oddechowe z wykorzystaniem serwetek, chusteczek lub papieru toaletowego:

robimy kulki – piłki (dobrze żeby było tyle kolorów, ile uczestników meczu), zgniatając to co mamy w domu. Przedmuchujemy z dwóch stron stołu piłki z różną siłą, albo tak żeby zdmuchnąć je z drugiej strony stołu, albo wdmuchnąć do bramki zaznaczonej na blacie stołu np. taśmą.

Zrób sobie gąsienicę:

Wariant I – narysujmy co najmniej po 5 kół w czterech kolorach, wielkości 4cm, następnie przyklejamy te koła, kolorami na zmianę, tak by jedno lekko nachodziło na drugie. Gąsienica może być dowolnej długości, a na ostatnim kole rysujemy buźkę gąsienicy, czułki itd.
i ozdabiamy jak tylko przyjdzie nam do głowy.

Wariant II – wycinamy jedno koło, które będzie głową gąsienicy, gdy narysujemy jej buźkę itd. a następnie przyklejamy lub układamy nakrętki od plastikowych butelek w różnych kolorach, guziki lub co tylko znajdziecie w domu. Można też te guziki lub przedziurkowane nakrętki (w tym oczywiście muszą dzieciom pomóc rodzice), nawlec na nitkę, drucik i zrobić gąsienice przestrzenną.

Tak wygląda moja. A wasza? 🙂

miłej zabawy, pani Gosia