Grzechotki z butelek

Drodzy Rodzice, zapraszam do wsp贸lnej zabawy 馃檪

1. W艂膮czmy dzieciom piosenk臋 Idzie do nas wiosna i pozw贸lmy im swobodnie do niej zata艅czy膰. Je艣li pami臋taj膮 tekst oczywi艣cie mog膮 wsp贸lnie z nagraniem – za艣piewa膰. 馃檪

2. Dzi艣 chcia艂abym aby艣cie spr贸bowali wykona膰 proste grzechotki – wystarczy pusta butelka, pude艂ko lub inny przedmiot, kt贸ry zamkniemy i np. ry偶, groch lub inne ziarna. Dzieci wsypuj膮 nasiona do naszego pude艂ka i szczelnie zamykaj膮. Oczywi艣cie tak膮 butelk臋 czy pojemnik mo偶na przyozdobi膰, wycinaj膮c r贸偶ne kszta艂ty z papieru i przyklejaj膮c do opakowania. Dzieci potrz膮saj膮 butelkami z ziarnami i s艂uchaj膮, jakie d藕wi臋ki wydaj膮 powsta艂e grzechotki. Zapraszam do akompaniowania piosenki Idzie do nas wiosna przy pomocy wykonanych grzechotek. 馃檪

3. Zabawa muzyczno-ruchowa Nauka latania.
W艂膮czmy dzieciom utw贸r muzyczny Wiosna聽 A. Vivaldiego.聽 Podczas s艂uchania pozw贸lmy dzieciom pobiega膰 po pokoju, machaj膮c r臋kami jak skrzyd艂ami. Po chwili za pauzujmy Utw贸r. Na przerw臋 w muzyce dzieci przykucaj膮 i odpoczywaj膮. Na ponowny d藕wi臋k muzyki podrywaj膮 si臋 do lotu.

4. Masa偶yk relaksacyjny Podmuch wiosny

W艂膮czmy sobie odg艂osy wiosny. Posad藕my dzieci sobie na kolanach, przed niby lub po prostu w wygodnej pozycji lub plecami do nas. Podczas odtwarzania muzyki dzieci wykonuj膮 dowolne ruchy na plecach partnera (g艂aszcz膮, delikatnie stukaj膮 itp.). Nast臋pnie dochodzi do zamiany r贸l. Masa偶yk mo偶na wykona膰 wsp贸lnie z rodze艅stwem. 馃槈

偶yczymy wszystkim mi艂ej zabawy, pozdrawiamy serdecznie p. Paulinka i p. Violetka