Jajko i jego tajemnice

1. Rozwijanie spostrzegawczości wzrokowej i pamięci Memory geometryczne

– dziecko szuka takich samych obrazków. Dziecko bierze biały kartonik na jego środku rysuje jedną figurę geometryczną, koloruje ją według własnego pomysłu, następnie wykonuje tą samą czynność na następnym kartoniku tak, aby każda figura występowała parami. Po zakończonej pracy odwracamy kartoniki obrazkami do dołu i szukamy par.

2. Zabawy badawcze Doświadczenia z jajkiem

– dziecko aktywnie uczestniczy w doświadczeniach, wyciąga wnioski; wymienia właściwości jajka.

Film Doświadczenia z jajami

·         Proszę przygotować jajko gotowane i jajko surowe, miskę przezroczystą z wodą, dziecko obserwuje zachowanie jaka surowego i gotowanego.

·         Proszę przygotować trzy jajka gotowane, razem z dzieckiem obieramy je, kroimy, dzielimy na części (białko, żółtko), smakujemy, wąchamy na koniec można zrobić kanapki – smacznego 🙂

3. Zabawa ruchowa bieżna Ptaki i kot.

– dziecko reaguje na umówione sygnały

·         Dziecko jest ptakiem, rodzic kotem. Dziecko fruwa po pokoju, ale gdy wyjdzie kot musi szybko wylądować, jeśli kot złapie ptaszka mocno go całuje 🙂

3. Oglądanie albumów ze zwierzętami. Rozpoznawanie i nazywanie znanych dzieciom gatunków zwierząt, które są jajorodne. Słuchanie ciekawostek na ich temat.

– dziecko poszukuje odpowiedzi na zadane pytanie – Jakie zwierzęta wykluwają się z jajek. Słuchają ciekawostek na ich temat.

miłej zabawy życzy pani Marzenka