Jestem bezpieczny na drodze

„Niech każdy stanie przed skrzyżowaniem
palą się światła – popatrzmy na nie.
Światło zielone jak małe listki
na drugą stronę zaprasza wszystkich.
A światło żółte jak liść jesieni
ostrzega spiesz się bo ruch się zmieni.
Światło czerwone jak mak, jak ogień
wszystkim przechodniom zamyka drogę”.
Dzieci z grupy V poznawały zasady ruchu drogowego. Było przy tym wiele zabawy i radości. Nasze przedszkolaki wybrały się na pobliskie skrzyżowanie, bawiły się mini miasteczkiem ruchu drogowego, a także wykonywały prace plastyczne. Wszystkie działania miały na celu zaznajomienie dzieci z zasadami bezpieczeństwa drogowego, sygnalizacją świetlną oraz znakami drogowymi. Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem i dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze. Radości i zabawie nie było końca.
Marzena Wacowska – Chałoń