Jestem sprawny ruchowo – dzień 1

Drodzy Państwo! W tym tygodniu wszystkie zadania muszą być przez Państwa udokumentowane w formie cyfrowej i przesłane na mój adres mailowy: korneliaszmidt@gmail.com . Posłużą nam one do oceny gotowości szkolnej zgodnie z informacją wysłaną do Państwa w zeszłym tygodniu na messengerze.

 

·         Skacze 3 razy na dwóch nogach.

·         Skacze 3 razy na jednej nodze.

·         Przechodzi stopa za stopą wzdłuż sznurka

·         Wykonuje 3 przysiady.

Stoi na jednej nodze (minimum 5 sekund).

·         Stoi na jednej nodze z zamkniętymi oczami (około 3–4 sekund).

·          Biegnie do mety

·         Skacze przez skakankę.

·         Rzuca i łapie piłkę oburącz.

·         Kopie piłkę.

SAMODZIELNIE WIĄŻĘ SZNUROWADŁA!!!

Poniższe zadania wskażą u Państwa dzieci lateralizację (dominację ręki i oka), która w ich wieku powinna być już określona 🙂  Proszę nie wskazywać ani rączki ani oka! Dzieci naturalnie chwycą kartkę ręką dominującą!

·         Jedną ręką zgniata gazetę w kulkę.

·         Jedną ręką miesza łyżeczką sok w kubku

·         Patrzy przez dziurkę od klucza.

·         Zagląda do butelki.

·         Patrzy przez lunetę (np. przez rolkę po folii aluminiowej) na „Księżyc”.

Serdecznie Państwa proszę o rzetelne informacje w najbliższym tygodniu. Ocena gotowości szkolnej zapewni Państwa dzieciom odpowiednie warunki edukacyjne w przyszłym roku szkolnym a nam pozwoli na udoskonalenie ich umiejętności w tych ostatnich miesiącach edukacyjnych, również w czasie edukacji zdalnej! Pozdrawiamy serdecznie i prosimy współpracę dla dobra „naszych dzieci” 🙂