Już potrafię tworzyć -diagnoza dzień 2

JUŻ POTRAFIĘ TWORZYĆ

·        Na pewno w każdym pokoju dziecka znajdują się jakieś klocki :duże, małe, jeżeli nie macie mogą być pudełka, przedmioty z których uda się zbudować wieżę.

·        Proponujemy dziecku narysować  ulubioną zabawkę kredkami świecowymi, ołówkowymi. Zwracamy uwagę aby narysowana zabawka zawierała jak najwięcej szczegółów , prosimy aby dziecko o niej opowiedziało.

·        Jeśli macie w domu plastelinę lub jakąkolwiek masę plastyczną, z której można coś ulepić polecamy stworzyć zwierzątko, jeśli nie mamy podobnego tworzywa to zachęcamy do wykonania wraz z dzieckiem masy solnej ( przepis znajdziecie w podanym linku – można użyć połowę proporcji zawartych w filmiku).

·        Kolejna propozycja to namalowanie siebie farbami, jeśli w domu nie ma farbek to rysujemy kredkami, przypominamy aby postać zawierała wszystkie części ciała.

·        Do tej zabawy potrzebujemy kawałek kartki, gazety i polecamy palcami wydrzeć kształt kwiatka (płatków, łodygi oraz listków) i przykleić go na nowej kartce.

·        Ostatnie zadanie na dzisiejszy dzień to wycinanie figur po liniach  ( załącznik a) i przyklejenie na nowej kartce.

(Gdyby mieli Państwo problem w wydrukowaniem karty pracy zamieszczonej poniżej proponujemy przerysowanie tych figur przez rodzica)

 

 

Wszystkie dzisiejsze zadania prosimy sfotografować i przesłać na messenger Pani Kornelii:)