Kartka świąteczna- wspólne zabawy plastyczne

Dzień dobry kochani, bawcie się dobrze, dbajcie o siebie. Dzisiaj zapraszam was do wykonania z rodzicami kartki świątecznej. Potrzebne będą: kolorowe i białe kartki, tektura, gazety, stare niepotrzebne ilustracje, zdjęcia itp.,wstążki materiały, sznurki, koraliki, skorupki jajek itp., klej lub klej z mąki (przepis na You Tube) .Bawimy się z wyobraźnią, pracujemy razem. Wycinamy naszym słodziakom poszczególne elementy, dzieci naklejają. Potem omawiamy  pracę wspólnie z dzieckiem . Wymyślamy życzenia świąteczne zapisujemy własnoręcznie lub komputerowo, umieszczamy na kartce. Bawimy się przy piosence „Kłótnia wielkanocna”. Zastanawiamy się razem jaki symbol jest ważniejszy na święta. Jeśli dzieci mają ochotę czytamy dzieciom bajeczkę, oglądamy film, ilustracje itp. o świętach. Możemy również wymyślić historyjkę np. „Kłopoty  zajączka, kurki itp.

Pamiętajcie o zdjęciach, filmikach, dobrego humoru. Do widzenia, pa pani Beatka.