Kocham swą Ojczyznę Polskę gr. I

Kocham swą Ojczyznę Polskę

„Wie już przedszkolak mały
Że na tle czerwonym widnieje orzeł biały
To symbol państwa polskiego
Inaczej godło – nie zapomnij tego!

Flaga biało – czerwona
Nad polskim niebem rozłożona
Powiewa w państwowe święta
I gdy okoliczność jest wielka

Zapamiętaj również to:
Polski hymn Mazurkiem zwą
Naucz się jego słów
I śpiewaj jak z nut

Jeszcze Polska nie zginęła
Kiedy my żyjemy
Zapamiętaj to na zawsze

Bo my to już wiemy!

To nasz ląd! To nasz kraj!
Nasza Polska! Naj! Naj! Naj!
Tutaj żyję! Tutaj rosnę!
Kocham swą Ojczyznę Polskę!”

Już od najmłodszych lat należy wpajać dzieciom szacunek do polskich symboli i przywiązania do swojej Ojczyzny. Maluchy cały tydzień poznawały polskie symbole, rozmawiały o radości z bycia Polakiem. Jak co roku w naszym Przedszkolu, 10 listopada, odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Miała ona na celu kształtowanie postawy szacunku wobec symboli narodowych: godła, flagi i hymnu oraz pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. O godzinie 11.11 wszystkie dzieci, wraz z pracownikami przedszkola odśpiewały hymn narodowy.