Kochamy Was całym sercem… – gr II

„Cząstką Ciebie już na zawsze pozostanę, nawet gdy już przyjdzie mi wyruszyć w świat…

Cząstką Ciebie już na zawsze pozostanę, nawet gdy już będę mieć tak dużo lat…”

Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka, Dzień Rodziny, to wyjątkowe święta, które znajdują miejsce w naszym kalendarzu. Mamusie i tatusiowie są ważnymi członkami każdej rodziny, naszej przedszkolnej również. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do uroczystości. Już od kilku dni toczyły się rozmowy na temat rodziny, tego co w życiu ważne. Dzieci chętnie opowiadały o swoich rodzicach, rodzeństwie, a nawet domowych zwierzątkach, bo one przecież też są członkami rodzin. Powstały piękne portrety Mam. A dziś mali artyści, ubrani w odświętne stroje, od rana wyczekiwali z niecierpliwością wyjątkowych gości. Był długi spacer, a gdy nadszedł ten moment, to w piosenkach wyśpiewali miłość do swoich rodziców. Rodziców bardzo wzruszyły, a nawet rozczuliły występy dzieci, dlatego też nie zabrakło łez szczęścia i wzruszenia… W powietrzu czuć było magię – nierozerwalną nić miłości, wdzięczności i zaufania.

Marzena Wacowska-Chałoń