Komu jest potrzebna woda?

Dzień dobry moi drodzy rodzice i dzieci, bawcie się dobrze, dbajcie o siebie. Dzisiaj wspólnie zastanawiamy się „Komu jest potrzebna woda?”, „Dlaczego oszczędzamy wodę?”, zapisujemy w komputerze, nagrywamy ewentualnie własnoręcznie tworzymy zapisy. Szukamy filmu edukacyjnego  na (You Tube) „Niezwykła podróż kropelki wody”, oglądamy wspólnie i rozmawiamy, rysujemy kroplę wody a dzieci zamalowują. Bawimy się w „Taniec Kropel wody” przy  ulubionej przez dzieci muzyce instrumentalnej itp. Słuchamy cyklu Domowe przedszkole  pt „Oszczędzaj wodę” (You Tube)  i naśladujemy treść wiersza (rodzic  podpowiada jakie gesty ma wykonać dziecko). Jeśli dziecko ma ochotę to  uczymy wiersza. Przy każdej okazji przypominamy  o oszczędzaniu wody. Na zakończenie przygotowujemy dziecku długą wstążkę albo sznurek, szal, linkę co jest dostępne w domu. Bawimy się tworząc rzekę ,poruszamy wstążką w powietrzu, układamy na podłodze (mogą to być rzeczy dziecka  w formie rzeki) itp., jak podpowiada wyobraźnia. Można też namalować wodę, rzekę, jezioro itp pędzlem, palcem, dłonią itp.

Do zobaczenia, pa pani Beatka.