Koszyczek dobrych życzeń

1. Zabawa „Ciepło, zimno, pod hasłem: Szukamy jajka”.

Rodzic ukrywa w całym domu jajeczka. Dziecko szuka. Dorosły naprowadza szukającego na ukryty przedmiot, stosując określenia: ciepło, cieplej, najcieplej, gorąco, zimno, zimno, najzimniej.

2. Zabawa ruchowa przy muzyce Modesta Musorgskiego Taniec kurcząt w skorupkach.

Dzieci zamieniają się w kurczątka, które przy nagraniu muzyki wykluwają się z jajek i wyru-szają zwiedzać świat. Dzieci ruchami ciała, mimiką i głosem najpierw naśladują kurczątka zwinięte w jajeczku, następnie wolno zaczynają się poruszać, prostują się, wyciągają łapki i głowy – wykluwają się ze skorupek. Potem wyruszają w drogę, która prowadzi pod górę. Idąc, kołyszą się na boki. Następnie turlają się z górki i trafiają do kurnika, gdzie czeka na nie mama kwoka z pysznym śniadankiem

3. Karta pracy, cz. 3, s. 79

Kolorowanie koszyczka zgodnie z kolorami kropek. Dzielenie nazw zdjęć na sylaby lub na głoski. Rysowanie pod każdym zdjęciem odpowiednią liczbę kresek, odpowia4. Praca plastyczna Koszyczek Wielkanocnydajacą liczbie sylab (lub głosek).

4. Praca plastyczna Koszyczek Wielkanocny

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, postanowiłam przygotować kilka inspiracji konkretnie pod to święto. Dzisiaj pokaże, jak w prosty i ciekawy sposób zrobić efektownie wyglądający koszyczek wielkanocny. Nie zdradzę, co będzie w kolejnych wpisach, także zaglądajcie, śledźcie, żeby nic Was nie ominęło.

Co będzie potrzebne?
przed rozpoczęciem pracy zbierz wszystkie materiały: kilka kolorowych kartek, nożyczki, klej lub taśma klejąca

Sposób wykonania
Szablon wydrukuj na kolorowym papierze 🙂

paski-do-koszyczka-wielkanocnego

koszyczek-wielkanocny

W zasadzie wszystkie informacje, które są potrzebne, aby wykonać to dzieło, zawarte są już za zdjęciach. Zaznaczę tylko, że dla lepszego końcowego wyglądu lepiej, aby wszystko było drukowane na kolorowym papierze – zarówno sam koszyczek, jak i uzpełniające go paseczki. Dodatkowo, trzeba zwrócić dzieciom uwagę, w jaki dokładnie sposób mają przecinać papier – jeśli przetną za dużo, koszyczek nam się rozleci.

Tak przygotowaną pracę można obciąć lub zagiąć według przerywanej linii która znajduje się na szablonie. Proponuję również podkleić, za pomocą taśmy lub kleju do papieru, paski w taki sposób aby się nie wysuwały.

5. Karta pracy, cz. 3, s. 78


Miłego dnia życzy p. Justyna 🙂