Krasnoludki – improwizacje muzyczne, werbalne, ruchowe.

Dzień dobry moi drodzy, bawcie się dobrze, dbajcie o siebie.

Dzisiaj bawimy się w krasnoludki. Rodzice odszukują na piosenkę pt „My jesteśmy krasnoludki”. Następnie rodzice i dzieci bawią się do piosenki pokazując różne gesty. Potem zabawa „Gdzie schował się krasnoludek?”. Przygotowujemy sobie czapeczkę krasnoludka (może to być czapka dziecka lub wycięta z papieru itp.), dziecko zakrywa oczy albo odwraca się a rodzice chowają czapeczkę tak aby kawałek było widać, dziecko szuka. Odmianą zabawy może być zabawa w „Ciepło –zimno„, czapka ukryta a my mówimy do dziecka, gdy jest blisko – ciepło, gdy daleko –zimno. Nagradzamy (według własnego uznania –oklaski ,całusy itp.). Potem bawimy się przy znanej piosence „Witajcie w naszej bajce”. Na zakończenie bawimy się paluszkami do wymyślonej przez siebie krótkiej historyjki „Wędrowały krasnale”  (np. do kuchni ,do lasu itp.). Paluszki wędrują po blacie kuchennym stole, korytarzu, naszym ciele  itp. Wykorzystujemy pomysły dzieci.

Do widzenia, pa pani Beatka