Kto ty jesteś?

Dzień dobry kochani rodzice i dzieci, bawcie się dobrze, dbajcie o siebie. Dzisiaj uczymy wiersza Pt: Kto ty jesteś? (You Tube). Czytamy dzieciom wiersz, rozmawiamy  o tym kim jesteśmy, wyjaśniamy trudne słowa, używamy ewentualnie ilustracji, które są dostępne w domu. Mówimy jeden wers a dzieci powtarzają i tak do końca. Jeśli ktoś zrobił wcześniej flagę można ją wykorzystać w trakcie powtarzania wiersza. Słuchamy wspólnie hymnu „Mazurka Dąbrowskiego”  na baczność, potem wyjaśniamy symbole narodowe. Następnie bawimy się w zabawę Pt „Pociąg po Polsce”. Wykorzystujemy w tym celu mapę i wtedy palce to wagoniki i wodzimy rączką wskazując ważne dla waszej rodziny miejsca. Można również ułożyć na stole, dywanie itp. pociąg z widokówek, zdjęć, czy ilustracji. Wyciąć  z papieru koła itp. Inna wersja zabawy  to krzesła ustawione jeden za drugim i wymyślanie stacji  związanych z naszym krajem. Na każdej stacji wysiadamy i robimy różne ćwiczenia czy gestem pokazujemy region np. góry, to wyciągamy ręce do góry itd.

Wspaniałych przygód, do widzenia, pa pani Beatka