Lubię sport bo…. – wywiad z dziećmi

Dzień dobry moi kochani rodzice i dzieci, bawcie się dobrze i dbajcie o siebie. Dzisiaj bawimy się w dziennikarzy (mikrofon – łyżka, telefon, tuba, rolka itp.). Rozmawiamy z dziećmi  na temat „Lubię sport bo…” – dzieci wymyślają odpowiedzi. Rodzice, bądź opiekunowie zapisują ciekawe myśli na komputerze, kartce albo nagrywają. Można powtórzyć zabawę ale pytania zadają wtedy dzieci a rodzice odpowiadają. Następnie bawimy się wspólnie np. skaczemy, biegamy, pełzamy itp. Relaksujemy się na poduchach albo w ramionach bliskich przy łagodnej muzyce albo tańczymy, wybór należy do Was. Rysujemy dzieciom różne wzorki na formie koła (obrysowujemy talerz, miskę)  a dzieci powtarzają wzór rysując palcem, ołówkiem, kredką itp. Idziemy na krótki spacer i pamiętamy o przyrodzie (nagrywamy śpiew ptaków). Wczoraj był Dzień Ziemi, czy zadbaliście o przyrodę wokół swojego domu?

Proszę o zdjęcia, filmy itp. Do widzenia, pa. Pani Beatka