Malowane smoki

Dzień dobry kochani, bawcie się dobrze, dbajcie o siebie. Dzisiaj zabawimy się w smoki. Rodzic zadaje dziecku pytanie: jakie są smoki? (dziecko próbuje określić). Dzieci odszukują bajeczki z ilustracją smoka lub rodzice (na You Tube), wspólnie oglądają. Następnie dzieci naśladują smoka (ruchy, odgłosy, bawią się rączkami w „Cień” na ścianie, lusterkiem), ewentualnie jeśli dzieci w domu posiadają strój mogą się przebrać, można też wykonać z papieru strój (do wyboru ). Następnie bawimy się wspólnie rodzic i dziecko w zabawę „Smok na spacer ,smok do domu”. Rodzic wydaje polecenie: „smok idzie na spacer lub leci”, po chwili „smok wraca do domu”, przytula się, kołysze się w ramionach rodzica. Bawimy się tyle razy ile razy dziecko zechce. Na zakończenie malowanie smoków farbą lub kawą (potrzebne będą: kawa rozpuszczalna, woda – mieszamy kawę i gotowe ), pędzel, patyczek higieniczny, itp., można malować też palcem. Pamiętajcie o zdjęciach filmikach.

Fantastycznych pomysłów, do widzenia, pa. Pani Beatka.