Mamo, tato pobaw się ze mną – zajęcia otwarte z rodzicami

Dzieci uwielbiają spędzać czas ze swoimi rodzicami i wcale nie wymagają przy tym nie wiadomo jakich atrakcji. Wystarczy poświęcona im uwaga i stuprocentowe zaangażowanie dorosłego. Wspólna zabawa przynosi mnóstwo korzyści: odpręża, uczy, rozwija zmysły i, co bardzo ważne, wzmacnia relację między dzieckiem a rodzicem. Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci, w grupie I odbyły się zajęcia otwarto – warsztatowe pod hasłem „Mamo, tato pobaw się ze mną”. Rodzice bawili się ze swoimi pociechami Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Celem spotkania było pogłębienie stosunków uczuciowych między rodzicami a dziećmi, wyzwolenie radości, wzbogacenie nieco życia rodzinnego, spędzenie czasu w sposób czynny, zachęcenie do rozwijania sprawności ruchowej dzieci, nauka współpracy z partnerem i całą grupą a także wyzwolenie zaufania i poczucia bezpieczeństwa wśród dzieci. Zabawa była super! Dziękuję za czynny udział rodziców w zajęciach. Dzieci uczą się przy takiej okazji, że aktywność fizyczna to fajna część życia.