Moc witamin w grupie II

Bardzo dbamy o zdrowe odżywianie naszych przedszkolaków a także o ich usamodzielnianie się i przygotowanie do działania w życiu codziennym. Świadczy o tym urozmaicony, codzienny jadłospis.  Świetną okazją do realizacji tych zamierzeń było też  samodzielne przygotowanie sałatki owocowej na podsumowanie tygodnia poświęconego właśnie owocom i warzywom. Podczas zajęć dydaktycznych, przez cały tydzień, dzieci poznawały wartości odżywcze warzyw i wpływ ich spożywania na zdrowie. Z ogromnym zaciekawieniem oglądały również przedstawienie „Na straganie” zorganizowane przez panie a także same chętnie bawiły się w kąciku teatralnym. Miło było patrzeć jak dzieci chętnie jadły sałatkę, którą same sobie przygotowały a także próbowały nowych smaków w postaci warzyw.

Paulina Kląskała