Mój Przyjaciel Miś – gr I i II

Pluszowe misie, któż z nas ich nie lubi … Myślę, że każdy miał w dzieciństwie swojego misia. Był i jest bardzo bliski wyobraźni dziecięcej. Odpowiada potrzebom psychicznym, wprowadza w magiczny świat.

Święto pluszowego misia jest obchodzone na całym świecie. Z okazji Dnia Misia nasze grupy paluszków świetnie się bawiły. Dzieci  przygotowały się  doskonale przynosząc ulubione pluszaki. Oczekiwały z radością  na imprezę z  emblematami misia. Były bardzo zaciekawione. Koleżanki w ciekawy sposób wprowadziły dzieci w nastrój, przedstawiając krótką dramę pt „Zagubiony Miś”. Następnie przeprowadziły wiele ciekawych zabaw improwizowanych, pląsy, zagadki, itd. Nagrodzono uczestników. Niektóre z dzieci bardzo chętnie recytowały ulubione wierszyki misiach, śpiewały wspólnie piosenki. Bawiły się również przy muzyce ze swoimi misiami, nauczycielkami. Dzień był pełen niespodzianek ,które były słodkimi ciasteczkami w kształcie misiów.

Beata Wysoczańska