Dzień dobry moi kochani rodzice i dzieci, bawcie się dobrze, dbajcie siebie. Dzisiaj dzień wspomnień. Rozmawiamy z dziećmi o swoim podwórku, jak wyglądało, co robiliśmy na nim z kolegami itp. Zachęcamy dziecko aby spróbowało opisać swoje podwórko. Proponujemy swoją zabawę z dzieciństwa, bawimy się wspaniale. Potem wykonujemy wspólnie z dzieckiem pracę plastyczną pt „Moje podwórko” – kolaż. Wychodzimy wspólnie z dzieckiem na podwórko. Porównujemy z dzieckiem jego opis, swój opis podwórka. Zastanawiamy się co można by ulepszyć na naszym podwórku, czego brakuje. Bawimy się z dzieckiem w zabawę pt „Niezwykłe skakanki”. Używamy prawdziwego sprzętu lub pokazujemy gestem, opowiadamy krótką historyjkę.
Bańki mydlane
Bawimy się w bańki mydlane. Przygotowujemy produkty (You Tube). Następnie oglądamy film pt „Świnka Peppa” – bańki mydlane. Rozmawiamy z dzieckiem co zaciekawiło go najbardziej. Wychodzimy z dzieckiem na podwórko i puszczamy bańki mydlane, kontrolujemy siłą dmuchania, obserwujemy, bawimy się. Klasyfikujemy czy bańki są duże, małe, liczymy itd. Wykonujemy prace plastyczną „A bańki lecą, lecą”. Jeśli dziecko ma ochotę powtarzamy zabawę w puszczanie baniek (może to być codziennie).
Piłka
Rozmawiamy z dziećmi o piłkach, do czego służą?, jakie są? itd. Szukamy w domu piłki i bawimy się z dziećmi (rzucamy, toczymy itp.). Jeśli nie mamy w domu piłki to wykonujemy ją z papieru lub z materiałów, używamy ewentualnie balonu itp. Wykonujemy pracę plastyczną z dzieckiem pt „ Piłka”. Dziecko ozdabia według własnego pomysłu. Bawimy się z dzieckiem w zabawę słowną pt „Co powiedziałaby piłka, gdyby potrafiła mówić”. Tworzymy z wyobraźnią, podpowiadamy dziecku, zapisujemy, nagrywamy itd.
Koło
Bawimy się z figurą „Koło”. Zadajemy dziecku pytanie „Do jakiego przedmiotu, rośliny itp. podobne jest koło?”. Dziecko odpowiada, my ewentualnie kierujemy go w stronę dobrych odpowiedzi. Następnie przygotowujemy dziecku na kartce kilka kół i polecamy dorysować brakujące elementy tak, aby powstał przedmiot, roślina, część ciała. Bawimy się przy piosence „Piłka Oli„ ( Internet ). Rozmawiamy o słowach, humorze w piosence, o czym opowiada, jaka jest ta piłka Oli? itp.
miłej zabawy życzy pani Beatka