Nasza bajka – układamy bajkę.

Dzień dobry wszystkim, bawcie się dobrze, dbajcie o siebie. Dzisiaj zabawimy się wspólnie w układanie krótkiej bajeczki. Wymyślamy wspólnie z dzieckiem o czym będzie, szukamy różnych słów czy przedmiotów, inspiracji w całym domu. Przeliczamy, zapisujemy słowa, przedmioty itp. Aby było łatwiej to 3 przedmioty czy słowa itp. Następnie bawimy się przy piosence „Witajcie w naszej bajce” (próby wyliczenia ile postaci bawi się). Rozkładamy koc lub poduszki na dywanie i układamy krótką bajeczkę zapisujemy na komputerze (rodzice). Potem wykonujemy pacynki. Potrzebne będą stare rękawiczki lub serwetki albo torba papierowa itp., koraliki, wstążki, sznurki, klej, mazaki. Ozdabiamy według własnych pomysłów, im dziwniejsze tym ciekawsze, nazywamy. Bawimy się zakładając na rękę. Pamiętamy o zdjęciach i filmach.

Do widzenia, pa, do jutra. pani Beatka