Nasze zabawy z literką „O”

Ola, Olek, oko, osa, okulary i owieczka ? „O” jak hula hop okrągłe, albo piłka lub piłeczka ?
Podstawową formą aktywności dziecka jest zabawa, zajęcia w naszej grupie organizowane są tak, aby pozwolić dzieciom na zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności, poszerzanie wiedzy o rzeczywistości, by pobudzić je do myślenia.
Zabawa stanowi najbardziej naturalną i najskuteczniejszą metodę nauczania i uczenia się. Dziecko ucząc się w ten sposób, opanowuje konkretną wiedzę, a jednocześnie sprawia mu to radość, przyjemność i pozwala odnieść sukces. Organizując naukę poprzez zabawę mamy szansę w sposób naturalny dotrzeć do każdego dziecka i wspierać jego rozwój wiedzy, umiejętności i dojrzałości na właściwym dla niego poziomie. Wzmacniać słabe strony, ale rozwijać to, co dobre i właściwe. Wszystko w atmosferze akceptacji, serdeczności i bez porównywania z innymi.

Marzena Wacowska – Chałoń