Piękne miejsca w Polsce

Dzień dobry kochani rodzice i dzieci, bawcie się dobrze, dbajcie o siebie. Dzisiaj szukamy w swoim rodzinnym albumie zdjęć pięknych miejsc w naszym kraju albo w  książkach, gazetach czy w Internecie (wirtualne spacery). Rozmawiamy z dziećmi o tych miejscach, dziecko również próbuje opisać swoimi słowami zdjęcie, film, obraz. Włączamy relaksującą muzykę, bierzemy dzieci na kolana albo przytulamy, siedzimy na poduchach, podłodze, kocu, zamykamy oczy i wyobrażamy sobie, że jesteśmy tam razem w tych pięknych miejscach. Potem wychodzimy w miarę możliwości na krótki spacer  i zwracamy dzieciom uwagę na piękne miejsca blisko nas, sprzątamy śmieci, jeśli są wokół nas. Po powrocie tworzymy razem z dzieckiem kolaż czyli rodzice wycinają elementy polskiego krajobrazu z gazety, zdjęcia, widokówki, można coś dorysować,  przyklejamy do kartki. Wykonujemy również flagę naszego kraju. Potrzebne będą: biała kartka A4, farby, pędzel, patyk, klej. Dzieci malują połowę kartki na czerwono, przyklejają do patyka. Wyjaśniamy krótko (opiekunowie) w trakcie  pracy, z jakiej okazji robimy flagę, dlaczego mamy święto?

Miłego świętowania, pa do zobaczenia pani Beatka