Pisanki –malowanie jajek .

Dzień dobry kochani rodzice i dzieci, bawcie się dobrze, dbajcie o siebie.

Dzisiaj zabawimy się w malowanie jajek. Potrzebne będą: jajko gotowane albo wydmuszka (robimy dziurki w skorupce po obu stronach, wydmuchujemy zawartość, myjemy, osuszamy), farby, flamastry, patyki do szaszłyków, patyczki higieniczne. Aby łatwiej było malować, nakładamy wydmuszkę na patyk itp., malujemy palcem lub patyczkami higienicznymi, pędzlami itp. Odstawiamy do wysuszenia. Szukamy na piosenki pt: „ Pisanki”, odtwarzamy  i słuchamy wspólnie relaksując się na dywanie, poduszkach, na kolanach, jak najwygodniej. Potem bawimy się w zabawę ruchową pt „Jajko”, turlamy się  razem na podłodze, dywanie tyle razy ile dziecko zechce. Następnie wkładamy do torby albo worka z materiału  symbole związane związane z Wielkanocą (ozdoby, np. zajączek, baranek, jajko styropianowe itp.) Bawimy się na zasadzie czarodziejskiego worka, dziecko dotyka rączkami worka i odgaduje co jest w środku. Natomiast rodzice wycinają kolorowe jajka z papieru różnej wielkości a dziecko ma za zadanie ułożyć od najmniejszego do największego albo kolorowe paski lub można wykorzystać też  klocki. Na zakończenie aby się zrelaksować bawimy się w dziecięcy masażyk, mówimy krótki wierszyk:

Dostał Jaś od mamy farbki całkiem nowe .

Wymalował na jajeczkach wzorki kolorowe.

-kropeczki- rodzice  rysują na pleckach  dziecka kropeczki

-gwiazdeczki…jw.

-falujące morze..jw

-paski i krzyżyki..jw itp

Pamiętajcie o relaksie, odpoczynku, zdjęciach, filmikach. Pa, do widzenia pani Beatka