Pisanki, pisanki….- zabawy świąteczne

Dzień dobry moi kochani rodzice i dzieci,bawcie się dobrze, dbajcie siebie. Dzisiaj nauczycie się rysować jajko. Rysujemy całe jajko, dzieci powtarzają czynność lub rysujemy do połowy a dzieci dokańczają, kolorują itp. Można też wykropkować  jajko a dzieci łączą kropeczki. Według uznania. Jeśli posiadacie w domu balon, to wtedy można wykonać dużą pisankę (szukamy na You Tube). Dmuchamy balon do odpowiednich rozmiarów i najzwyczajniej oklejamy (kawałkami gazet, papieru, kartkami czy serwetkami) używamy wikolu lub kleju z mąki. Czekamy aż wyschnie wtedy malujemy farbami albo zostawiamy w takim stanie. Kolejna propozycja to zajączek, baranek  z rolki po papierze toaletowym  (wycinamy uszy, łapki, uśmiech, itp. ,dzieci naklejają i gotowe). Pamiętajcie o relaksie przy pięknym utworze, zabawach ruchowych (w baranki, kurki itp.) Dobrych świąt z mamą i tatą moi mili.

Przesyłam  Wam:

„Życzenia radosnych Świąt  Wielkanocnych

wypełnionych nadzieją budzącej się

do życia wiosny i wiarą w sens życia..”