Pory roku sensorycznie…

Zajęcia dydaktyczne przygotowane przez Panią Kornelię były zupełnie inne od wcześniejszych. Nasze przedszkolaki miały możliwość poznać cztery pory roku z całkiem nowej strony. Zajęcia z elementami metody Porannego Kręgu pozwoliły na utrwalenie smaku, zapachu, żywiołu i koloru znanych nam pór roku. Wiosna to żywioł ziemi, kolor zielony, smak i zapach cytrynowy, lato to kolor czerwony a jego żywiołem jest ogień… pewnie od tych letnich upałów :), smakiem lata jest konfitura z wiśni a zapachem aromat różany. Jesiennym kolorem jest żółty, żywiołem powietrze a smakiem miód… wszystko jest oczywiste, ale aromat lawendy był dla nas niespodzianką. W przypadku zimy nie ma żadnych niespodzianek…kolorem zimy jest biały i błękitny, żywiołem woda a smakiem i zapachem jest mięta. Aktywności sensoryczne dostarczają nam najwięcej przyjemności.