Przedświąteczne przygotowania – inspiracje

Dzień dobry wszystkim, bawcie się dobrze, dbajcie o siebie. Moi kochani rozmawiamy dzisiaj z dziećmi o świątecznych przygotowaniach, obrzędach, zwyczajach. Dzieci uczestniczą w waszych przygotowaniach (np. pomagają sprzątać, może to być pokój dz  itp. ). W trakcie rozmowy przybliżamy wasze rodzinne zwyczaje (pieczenie ciast, wykonanie baranka, śmigus dyngus itp.) Wykonujemy telefon do babci, cioci, prababci  itp., dzieci rozmawiają o świętach z rodziną, jak to było kiedyś. Spisujemy historie, przepisy świąteczne a dzieci próbują narysować co usłyszały z waszą pomocą, tworzymy rodzinną kronikę. Potem relaks przy piosence „ Pisanki” albo innym utworze. Następnie bawimy się w „Ukryte pisanki” (lub inne symbole wielkanocne, które mamy w domu), chowamy przedmioty a dzieci szukają, nagradzamy według własnego uznania. Na zakończenie porównujemy, rysujemy duże jajko i małe, dziecko wskazuje które jest wielkie itp., może pokolorować. Korzystamy z kolorowanek dostępnych w sieci albo wykonujemy jajka  z masy solnej (You Tube). Do widzenia, do szybkiego zobaczenia, pa pani Beatka.