Rozmowy Ufoludków – zabawy z elementem teatru

Dzień dobry moi drodzy rodzice i dzieci, bawcie się dobrze, dbajcie o siebie. Dzisiaj proponuję wam zabawę w Ufoludków. Rozmawiamy o tym czy istnieją Ufoludki? Wymyślamy mowę dla Ufoludków (proponują dzieci lub rodzice podpowiadają). Wykorzystujemy do zabawy wcześniej wykonanego Ufoludka albo siebie. Rozmawiamy ze sobą, jesteśmy aktorami (ćwiczymy wymowę dz poprzez powtarzanie różnych sylab). Tańczymy, skaczemy, itp,  do ulubionej przez dzieci piosenki, muzyki.  Następnie odszukujemy na (YouTube) jak narysować i pokolorować układ słoneczny. Wspólnie z dzieckiem ćwiczymy rysowanie, zwracamy uwagę na prawidłowo trzymane narzędzie przez dziecko, kolorujemy. Robimy wystawę czy dołączamy do nieba pełnego gwiazd wykonanego dzień wcześniej. Na zakończenie włączamy łagodną muzykę relaksującą a dzieci wirują jak planety.

Pamiętajcie o zdrowym wypoczynku, odżywianiu, higienie, pa do zobaczenia. pani Beatka.