Smaczne i zdrowe owoce i warzywa kolorowe

Chcesz być zdrowy jedz owoce
bo owoce dobra rzecz
jeśli będziesz jadł codziennie
dobre zdrowie będziesz mieć.
Jabłko, gruszkę czy banana
zjadaj sobie co dzień z rana
do obiadu soczki bierz
by do nauki siły mieć
A gdy będziesz trochę chora
to cytrynkę zjedz z wieczora.
Jedz owoce więc codziennie
i pamiętaj by je myć
żeby długo, zdrowo żyć.

Owoce i warzywa są źródłem witamin, dlatego na zajęciach zachęcamy dzieci do ich spożywania. Najlepszym sposobem do przekonania przedszkolaków do jedzenia owoców i warzyw są działania praktyczne. Podczas realizacji zajęć „Jem smaczne i zdrowe owoce i warzywa kolorowe ” nasze maluchy rozpoznawały owoce i warzywa za pomocą wszystkich zmysłów. Była to okazja do poznawania oraz porównywania wyglądu i smaku wybranych owoców i warzyw.