Sport to zdrowie

Dzień dobry moi mili rodzice i dzieci, bawcie się dobrze, dbajcie o  siebie. Dzisiaj porozmawiamy o sposobach na nudę. Bawimy się w tzw „burzę mózgów”. Rodzic pyta dziecko „Jakie  mogą być sposoby na nudę”? (dz wymienia). Rodzic mówi, że jednym ze sposobów na nudę jest sport. Dziecko próbuje wymieniać ulubione. Wspólnie gromadzicie przybory np. (piłki, piłeczki, skakanki, gumy itp ). Jeśli tego nie posiadacie w domu można zastąpić (piłkę wykonać z papieru, gazety, uszyć z materiału itp. wykorzystujemy meble do toru przeszkód np. krzesło itd). Potem ćwiczymy razem  z dzieckiem łatwe ćwiczenia rozluźniające (You Tube). Następnie układamy tor przeszkód z dostępnych przedmiotów, mebli i przyborów, lub prosimy o wykonanie łatwych ćwiczeń (np. 3 podskoki, 2 przysiady itp.) Aby było wesoło tańczymy do wybranego utworu instrumentalnego. Na koniec wykonujemy plakat o sporcie (wycinki z gazet, klej, mazaki, farby, niepotrzebne ilustracje dostępne w domu). Staramy się być kreatywni.

Pamiętajcie o zdrowym odżywianiu, wypoczynku, czy krótkim spacerze, pa, do szybkiego zobaczenia. Pani Beatka

PS: Moi kochani, pragniemy stworzyć galerię zdjęć na stronie internetowej o tym jak dzieci spędzają czas podczas kwarantanny. Osoby, które chciałby podzielić się zdjęciami proszę wysłać 1 ZDJĘCIE na adres:nauczyciele.pm13@ok.um.lubin.pl. Dziękuję 🙂