Bazie

Moi Drodzy przesyłam propozycję zabaw na czwartek 🙂

1. Zabawa ruchowa Marionetki.
Rodzic lub rodzeństwo pokazuje gesty w taki sposób, jakby był pociągany za sznurki, a dziecko naśladują jego ruchy, np. unosi jedną rękę – opuszcza, unosi drugą rękę – opuszcza, unosi prostą nogę – opuszcza, unosi nogę ugiętą w kolanie, wykonuje obroty stopą – opuszcza, itd.

2. Ćwiczenia słownikowe Jaka może być wiosna?
Dzieci odpowiadają na pytanie: Jaka może być wiosna? Podają słowa, które kojarzą im się z wiosną.
Przykłady, np.: radosna, ciepła, deszczowa, miła, kolorowa, świeża, pachnąca, zielona, kwitnąca, słoneczna, przyjemna.

3. Ćwiczenie małej motoryki – lepienie bazi z plasteliny.
Dzieci lepią z plasteliny wałeczki, które będą gałązkami. Następnie toczą małe, białe lub szare, kuleczki, które przylepiają do gałązek z plasteliny. Jeżeli nie mają Państwo plasteliny można pracę zrobić przy pomocy samej farby (wtedy proszę, żeby dzieci malowały palcami) lub robiąc kulki z waty.

życzę miłej zabawy, p. Paulinka