Tworzymy i gramy – gry planszowe – gr II

Gry planszowe to znakomity sposób na spędzanie wolnego czasu, który cieszy się dużą popularnością wśród osób w każdej grupie wiekowej. Ich mocną stroną jest nie tylko dostarczanie rozrywki, ale również pomoc w efektywnej nauce poprzez zabawę. Gry planszowe dla dzieci uczą je logicznego i strategicznego myślenia, planowania, koncentracji. Wiele z nich wspomaga także rozwój umiejętności manualnych, zdolności kojarzenia faktów i tworzenia związków przyczynowo – skutkowych, ćwiczenie pamięci czy spostrzegawczości, rozbudzanie wyobraźni. Nie bez znaczenia pozostaje społeczny aspekt tego typu edukacyjnej rozrywki: gra towarzyska dla dzieci umożliwia zacieśnianie więzi międzyludzkich, wspomaga rozwój inteligencji emocjonalnej, promuje idee pracy w grupie i zdrowej rywalizacji. Grajmy z dziećmi w planszówki!

Marzena Wacowska-Chałoń