Układ słoneczny, planety – oglądanie filmu edukacyjnego dla dzieci

Dzień dobry moi drodzy rodzice i dzieci,  bawcie się dobrze, dbajcie siebie. Dzisiaj oglądamy razem  film edukacyjny dla dzieci pt: „Układ słoneczny, planety dla dzieci” (You Tube, własna filmoteka itp.) Rozmawiamy z dziećmi o filmie, gromadzimy różne książki, ilustracje, zabawki dostępne w domu dotyczące kosmosu. Robimy małą wystawę. Bawimy się w zabawę pt „Rakieta”, pokazujemy dzieciom tę czynność, ręce łączymy nad głową stojąc, leżąc na podłodze itp. Im ciekawsze pomysły tym lepsza zabawa. Potem wspólnie budujemy rakietę. Potrzebne będą.: rolki po papierze toaletowym, ręcznikach, klocki, kartony, pudła i pudełka, butelki plastikowe dostępne  w domu, klej, taśma klejąca, papier (pomysły na You Tube lub wyobraźnia taty, mamy, dziadka). Bawimy się wykonanym pojazdem, robimy zdjęcia. Jeśli dziecko ma ochotę to maluje niebo pełne gwiazd (folia, kawał tapety, gazeta, duży papier, materiał, stare prześcieradło, albo tablica, kreda żółte mazaki, farby) itp. Pracujemy z wyobraźnią dostępnymi środkami w domu. Pamiętajcie o relaksie, o filmikach, pa do widzenia pani Beatka